Haber

Akşener belediye başkanlarıyla bir araya geldi

Akşener belediye başkanlarıyla görüşmeye geldi

ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin ilçe belediye başkanları ile görüşmeye geldi. Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Akşener’in cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı konusunda “Henüz bunlar görüşülmedi. Bir değerlendirme yapmak yanlış olur” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in 6’lı masada olmayacaklarını açıklamasının ardından bugün partisinin ilçe belediye başkanları ile genel merkez ek binasında görüşmeye geldi. Akşener’i, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin açıklamalarının ardından istifa ettiği genel başkan yardımcılığı görevine dün dönen Cihan Paçacı karşıladı. Basın mensuplarının sorularını “Teşekkürler” ile yanıtlayan Akşener, açıklama yapmadan içeri girdi.

PAÇACI: O İMZA ANLAYIŞ BİRLİĞİ OLDU

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Önder Paçacı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Paçacı, 6’ncı masa toplantısının ardından yapılan ortak bildiriye Akşener’in neden imza attığının sorulması üzerine, “Bir anlayış birliğiydi. ÂLÂ Partisi’nin zaten görüşü belliydi. İYİ Parti sürpriz yapmadı. Israrcıydı.” Uzun süredir kazananı yüksek olan bir adaya Cumhurbaşkanı büyük bir vazgeçiş örneği göstererek “Türkiye’nin önünü açarım, aday olmayacağım” dedi. .Yoksa herkes başkan olmak istiyor 6. masada bu özveriyi gösterdi neden gösterdi bu seçimin kazanılması gerektiğine inandığı için gösterdi o noktadayız diyoruz ki ‘bu seçim kazanılmalı’, ama mesela 6. masada ‘Her siyasi partinin adı kamuoyu araştırma şirketi olacak.’ Değerlendirmede en çok oyu alacak adayın arkasında duralım’. Önemli olan kazanmak, kazanılmasını sağlamak. Tüm hassasiyetimiz bu.” Paçacı, Akşener’in Pazartesi günü yapılacak 6’lı toplantıya katılıp katılmayacağı sorusuna “Bilmiyorum” yanıtını verirken, aday olup olmayacağı sorusuna ise “Bunlar henüz görüşülmedi. Bir değerlendirme yapın” dedi.

hizanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu