Haber

Başkan Altay’dan Konya Konteyner Kent’e ziyaret

HATAY (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay’ın deprem bölgesini ziyaret ederek Konya Konteyner Kentlerine yerleştirilen depremzedeler ve Antakya’da esnafla bir araya geldi.

Başkan Altay, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası ile Selçuklu, Meram ve Karatay belediyeleri. Daha sonra Hatay Tarihi Uzun Çarşı’yı ziyaret ederek esnafla sohbet eden Lider Altay, ilk günden beri bölgede hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Seyyar Mutfak ve Seyyar Ekmek Fırınlarını da inceleyerek vatandaşları selamladı.

Türkiye’nin 6 Şubat’ta yaşadığı iki büyük deprem felaketinin ardından yerel yönetimler ve merkezi yönetimin yaraları sarmak için ilk günden bu yana yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Önder Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak hayatın normale dönmesi için hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi. Hatay’da.

“60 GÜNDE İNŞA EDİLEN HASTANEYİ GÖRDÜM, DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ İÇİN YİNE DUA ETTİK”

Hatay’ın Defne ilçesinde hizmet vermeye başlayan Devlet Hastanesi’ni de ziyaret eden Önder Altay, “60 günde yapılan Defne Devlet Hastanesi’ni görünce bir kez daha devletimiz ve milletimiz için dua ettim. Çok samimi duygularla deprem bölgesinde yapılan çalışmaları ilk günden itibaren görüyorum ve devletimizin burada neler yaptığını biliyorum. Bu çalışmaların yokmuş gibi siyasi polemiğe konu olmasına, çalışıyormuş gibi görünenlerin algı yönetimi çabalarına, depremzedeler için paylaşılan cümlelere üzülüyorum. Bu ruh bu bedende kaldığı sürece; Allah’ın izniyle devletimizin, milletimizin ve vatanımızın yanında olacağız” dedi.

Bu ziyaretlerde Önder Altay’a yakın ilgi gösteren depremden etkilenen Hataylı vatandaşlar ve esnaf da kendilerini ilk günden beri yalnız bırakmadıkları için Önder Altay’a ve tüm Konya halkına teşekkür etti.

haberalapli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu