Haber

Ekrem İmamoğlu: 2019’dan Beri Türkiye’nin Başına Gelen En İyi Şey, Millet İttifakı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bugün ifade etmek isterim ki 2019’dan bu yana belki de Türkiye’nin başına gelen en güzel şey Millet İttifakıdır. Yer de -dediğimiz iddia edilen- İstanbul’dur. tuzakları bozan, İstanbul’da kurulan tüm kumpasları paçavraya çeviren bu enerjiyle en güçlü şekilde devam eden millet iradesinin de simgesidir.”

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, bugün GÜZEL Parti İstanbul İl Kongresi’nde konuştu. Millet İttifakı’nın İstanbul seçimlerindeki uyumuna vurgu yapan İmamoğlu, il başkanlığı için aday olmayan Buğra Kavuncu’ya teşekkür etti. İmamoğlu, konuşmasının sonunda Kavuncu’ya İstanbul temalı bir tablo hediye ederek şunları söyledi:

“İSTANBUL MİLLİ İTTİFAK ENERJİSİNİN GÜÇLÜ HİSSEDİLDİĞİ YERDİR: Bugün hakkında konuşmak istiyorum; 2019’dan beri Türkiye’nin başına gelen belki de en güzel şey Millet İttifakı’dır. Millet İttifakı’nın yarattığı enerji ve ortaya koyduğu güzel sürecin de en güçlü şekilde İstanbul’da hissedildiğini iddia ediyoruz. İşte İstanbul’da kurulan tüm kumpasları paçavraya çeviren ve bu enerjiyle en güçlü şekilde devam eden millet iradesinin simgesi İstanbul’dur. Elbette sizleri İstanbul’da ağırlamaktan gurur ve onur duyuyoruz. Kongrenizi bu duygularla kutluyorum.

EN BÜYÜK DUAMIM MİLLETE GÖSTERİLMEMEK: Bu hoş gücün elbette mimarları var. Buradan saygıdeğer Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve siz değerli Genel Başkanım Meral Akşener’e bu güzel gücün, o güzel duygunun mimarı olduğunuz için şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem size hem de bu genel kurula selamlarını, sevgilerini ve saygılarını iletiyorum. Çok pahalı anlar yaşadık, çok keyifli anlar yaşadık. Zorluklar yaşıyoruz, yaşamaya devam edeceğiz. Ancak biz sürecin her anını bilen, önlemleri ve coşkusuyla o keyifli ve düşündürücü anlara hazırlıklı bir ekibiz. Ama bizim en büyük gücümüz milletin gücüdür. Bu salonda adaylığımı ilan ederek yola çıktım. Bugün 4 yılı aşkın bu meşakkatli süreçte o anları tekrar hatırladığımda Allah biliyor ki en büyük duam milletten utanmamak. Bundan dolayı inşallah o milletin kıymetli evlatları da bu salondadır, umarım buradaki kıymetli İstanbullulara mahcup olmam.

İSTANBUL’DA GÜÇLÜ BİR UYKUYA İHTİYACIMIZ VAR: Başlangıçta bu güzel anları tasarlarken ve her anımızı paylaşımda şeffaflıkla gerçekleştirirken, tabii ki İstanbul’da güçlü bir uyuma ihtiyacımız vardı. O günlerde başlayan bu uyumun, o ilişkinin iki insanı pahalıydı. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Canan Hanım ve tabii ki UYGUN Partisi İl Başkanı değerli dostum Buğra Kavuncu. Genel kurulunuzun en güzel sonuçlarla sonuçlanmasını temenni ediyorum; Değerli dostumuz Buğra Kavuncu ile birlikte yarattığımız uyumun da ötesine geçerek, gerçekleştirmek istediğimiz günleri hep birlikte sağlayacağımızı söylüyorum.”

palandoken-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu