Haber

Ezgi Mola’dan Kadın Seçim Çağrısı: “Geleceğimiz İçin Bunu Yapmayın”

Ünlü oyuncu Ezgi Mola, sosyal medya hesabıyla gündeme geldi. 14 Mayıs seçimlerine kısa bir süre kala davet eden oyuncu, özellikle kadınlara yönelik bir hatırlatmada bulundu. Ezgi Mola ‘Geleceğimiz için lütfen bunu yapmayın.’ o kelimeleri kullandı.

Detaylar burada…

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine sayılı günler kaldı. Ünlü oyuncu Ezgi Mola da sosyal medya hesabından yaptığı seçim paylaşımıyla magazin gündemine geldi.

Ezgi Mola, kadın cinayetlerine dikkat çekerek, kadın seçmenin oy kullanırken nelere dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Hatırlayacağınız üzere Ezgi Mola, geçtiğimiz aylarda bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Musa Orhan’a hakaretten yargılanıyordu. Mola, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kadın cinayetlerini ve kadına yönelik şiddeti hatırlattı.

“Kadınları yalnız bırakmıyorlar. Seçimlerde bunu düşünerek oy kullanmalıyız değil mi!”

Ezgi Mola sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı:

Kadınları seçim arabasında bile göstermeyen, kadına şiddeti her gün meşrulaştırmaya çalışan bir zihniyet istemiyorum. ARTIK her gün bir kadının bir erkek tarafından öldürüldüğü ve cezalandırılmadığı bir SİPARİŞ İSTEMİYORUM.’

‘Seçimlerde ne olur bir düşünün. Çocukları taciz eden ve serbest bırakılan din tüccarlarının desteklediği partileri desteklemeyin.’

“Katilleri, katilleri ortaya çıkaranları, serbest bırakanları desteklemeyin. Lütfen geleceğimiz için bunu yapmayın.”??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu