Yaşam

Küçükçekmece’de Halk Oyunları Şenliğine Büyük İlgi

Küçükçekmece Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Halk Oyunları Şenliği’nde seyircilerden tam not aldı. 2 gün süren festivalde 7’den 70’e tüm yaş gruplarından 800’e yakın öğrenci; Romandan çağdaş dansa, ritimden Karadeniz bölgesine kadar pek çok farklı bölgede halk oyunları sahneledi.

Bir kültür hazinesi olan halk oyunlarını herkese sevdirmeyi ve nesilden nesile aktarmayı amaçlayan Küçükçekmece Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisine Küçükçekmece halkı yoğun ilgi gösterdi.

Güney Özkılınç: Bu büyük ailenin her ferdini kutluyorum

Şenliği izleyen Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, “2020 yılında kurulan Halk Dansları Topluluğumuz, alanında uzman 7 eğitmen ve 1520 öğrenci ile çalışmalarına devam ediyor. 10 farklı bölgede çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan her yaştan halk oyunları gönüllüsü, Cennet, Sefaköy ve Atakent Kültür Sanat Merkezlerinde ücretsiz eğitim alıyor. Bu büyük ailenin her bir üyesini tebrik ederiz. Bu güzel ekibin Küçükçekmece’mizi sadece yurtiçinde değil, uluslararası organizasyonlarda da başarıyla temsil edeceğine inanıyorum.”

Başvurular Kültür Merkezlerine Yapılmaktadır

Halk Dansları Topluluğu Koordinatörü Volkan Ülker, ‘Ben yetenekli miyim, değil miyim?’ dedi. Öyle düşünme. Bu eğitimlere otokontrolü olan ve duyusal sorunu olmayan herkes katılabilir” diyerek 7’den 70’e herkesi dansa davet etti.

Küçükçekmece Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’na katılmak isteyenler kültür merkezlerinin öğrenci işlerinden veya www.kucukçekmece.bel.tradresinde yapılabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu