Sağlık

Şeftali yemenin faydaları! Kanser ve hastalıkları önlemek için günde 1 adet.

Çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen kanser bazen çok hızlı yayılarak sağlık için ölümcül bir tehdit oluşturabilmektedir. Kanser riskini en aza indirmek ve çeşitli hastalıklardan korunmak isteyenler için kaçırılmayacak bir alternatif var. Araştırmalar, şeftalinin hem kanser hem de enfeksiyonlarla mücadelede son derece etkili olduğunu göstermiştir.

Klorojenik asit ve neoklorojenik asit içeren şeftali, kanser hücrelerinin büyümesini ve sağlıklı hücrelerin zarar görmesini engeller. Bu nedenle antioksidanlar açısından oldukça zengin olan ve bağışıklık sistemine zarar veren enfeksiyonlara çare olarak gösterilen şeftaliyi atlamamanız önerilir.

B17, A, C vitaminleri ve bioflavonoidler, karotenoidler açısından güçlü olan şeftali hücrelerinin yapısını korumaya yardımcı olurken, sağlıklı ve güçlü bir bağışıklık sisteminin anahtarı olarak karşımıza çıkıyor. Düşük kalorili meyvelerden biri olan şeftaliyi çiğ olarak tüketebileceğiniz gibi tatlı veya salatalarınıza lezzet katmak için de kullanabilirsiniz.

korkuteli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu